WhatsAppWhatsApp İletişim

Büyükçekmece Baca Temizleme

Resim

Büyükçekmece Baca Temizleme

     Bacalar sürekli kullanımdan dolayı zamanla zarar görür. Kül, is, kurum ve dışarıdan gelen tozların bacaların iç çeperlerinde birikmesiyle oluşan kalın katman, bacanın dumanı çekme gücü azaltır. Baca temizliği yapılmayan konutlarda ve iş yerlerinde, yangın çıkması ve karbonmonoksit zehirlenmesi görülmektedir.

Büyükçekmece Baca Temizleme Baca temizliği nedir; Baca temizliği, zor ve özveri gerektiren bir iş koludur. İtfaiyeden yetki verilmiş meslek erbabı tarafından icra edilmelidir. Yetkili personel baca çeperinde oluşan tabakayı temizleyerek tehlikeli bir durum ile karşı karşıya kalmamızı engeller.

·         Soba kullanan konutlar bacalarını 3 ayda bir kez,

·         Doğalgaz kullanılan konutlar da 6 ayda bir kez,

·         Otel ve restoranlar 3 ayda 1 kez baca temizliği yapılmalıdır.

İtfaiye tarafından eğitim almış yetkili kişilerce temizlenmesi, can ve mal güvenliği açısından önem teşkil etmektedir ayrıca yasal bir zorunluluk olduğunu da unutmamak lazım. Baca temizlik denildiği zaman kesinlikle merdiven altı firmalarla çalışmamalısınız.

Baca temizliği neden önemlidir?

Zehirlenmeler; temizlenmemiş bacadaki, gazın geri tepmesi ve karbonmonoksitin ortama yayılması sebebiyle zehirlenmeler meydana gelir.

Büyükçekmece Baca Temizleme Yangınlar; duman içindeki uçucu olan ürünler bacanın iç çeperlerine yapışarak zamanla katran – kreozot – tabakasını oluşturur. Bu oluşum zaman içinde kalınlaşarak bacanın dumanı çekmemesine neden olur. Her ne formda olursa olsun kreozot çok yanıcıdır. Yeterli miktarda birikirse yangınlara sebebiyet verir.

Bacalarımızda mutlaka baca başlığı kullanılmalı.

Yalıtımı olmayan bacalar hızla soğur ve soğuyan bacalarda sıcak gazın içinde bulunan nem yoğunlaşır ve bacaların çabuk tutuşmasına neden olur.

Büyükçekmece Baca Temizleme Baca temizliğinde nelere dikkat edilmelidir;

·         Temizlik için gelen ekibin itfaiye sertifikasının bulunması,

·         Gerekli donanım ve ekipmana sahip olması; Duman tableti, çeşitli ebatlarda tel fırçalar, baca temizleme çıkrığı, ucunda metal ağırlık bulunan 30 metrelik ip, sanayi tipi elektrik süpürgesi, kurum toplama kaşığı, çeşitli ebatlarda spatula, kalın koruyucu naylon, takım sandığı, baca kamerası, merdiven, izolasyon için alüminyum bant .

Temizliğinin ardından yetkili şahıstan bacanın çekip çekmediğini kontrol ettiriniz ve mutlaka sertifikanızı alınız.

Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğin 58. maddesi gereği baca temizliği kanuni bir zorunluluktur.

 

Neden Bizi tercih etmelisiniz?

·         Şirketimizin bu kadar başarılı olmasının ana nedenlerinden biri profesyonel ekibe sahip oluşumuzdur.

·         Baca temizleme uzmanlığı üzerine kurulmuş olan şirketimiz, ekibimizin işlerini gerçekten iyi bildiği anlamına gelir.

·         Müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet ve bakım sağlama konusunda güvenilecek, deneyimli, bilgili baca temizleyiciler olduğumuz konusunda şüphe yoktur. Büyükçekmece Baca Temizleme

X
ARA